sobota, 8 stycznia 2022

Alergie cz. 1.

Mamy wyniki badań synka. Podstawowy panel pediatryczny wykazał uczulenie na: betalaktoglobulina (mleko), alfalaktoalbumina (mleko), żółtka jaja.


Nie są to jakieś silne alergie u niego, ale są. To będziemy modyfikować dietę (eliminacja jajek oraz mleka i przetworów oraz mięsa wołowego i cielęcego).

Nadal jeszcze nie rozwiązana zagadka żywej choinki - bo to przy choince wystąpił mega katar i kaszel. Będziemy szukać dalej.

PS. Okazuje się, że przedszkolu nie ma osobnego menu dla alergików. Panie starają się nie podawać potraw które uczulają, ale bywa że nie ma nic innego. Wtedy trzeba przynieść samemu jedzenie... Ale zobaczymy jeszcze co powie alergolog, bo może zmiany w menu nie muszą być duże.2 komentarze:

  1. Mleko i żółtko to alergeny pokarmowe. Wydaje mi się że trzeba zrobić test na alergeny wziewne skoro kichanie przy choince było. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Doskonale wiem, jak wiele osób zmaga się z alergią. Uważam, że jednym z gorszych objawów samej galerii jest to, że pojawia się problem ze łzawieniem oczu. Na szczęście można jakoś sobie radzić, bo tutaj DBAM O OCZY można znaleźć odpowiednie krople do oczu, które na pewno pomogą.

    OdpowiedzUsuń